Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 84

   

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Інформація для батьків

Пам’ятка для батьків

 

 Закон України про освіту

 

Ст. 59.  Відповідальність батьків за розвиток дитини

  1. Виховання в сімї є першоосновою розвитку дитини як особистості.
  2. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини.
  3. Батьки зобов’язані:

    - Постійно дбати про фізичне здоровя, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їхніх природних здібностей;

    - Поважати гідність дитини, виховувати працелюбність, почуття доброти, милосердя;

    - Сприяти здобуттю дітьми освіти у закладах освіти або забезпечувати повноцінну домашню освіту відповідно до вимог щодо її змісту, рівня та обсягу;

    - Виховувати повагу до законів, прав, основних свобод людини.

 

Конституція України

 

Ст. 52

Будь-яке насильство над дитиною та її експлуатація переслідуються за законом.

Батьківські права та обов’язки носять конституційний характер. Їхнє право на виховання дітей є передумовою здійснення обов’язків щодо виховання, Відмовитись від своїх прав та обов’язків батьки не можуть. Вони можуть їх втратити після суду.

 

Адміністративна відповідальність

 

 Адміністративна відповідальність батьків встановлена, виходячи із вимог КпАП,  за ухилення від виконання покладених законом обов’язків:

 

 

Ст. 184 , частина 1

 

Систематичне ухилення від виконання обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей (при наявності підтверджуючих документів)

 

 

Ст. 184, частина 2

 

Передбачена відповідальність за ті ж дії, які вчинені повторно протягом року після накладання адміністративного стягнення до першої частини цієї статті (при наявності підтверджуючих документів)

 

 

Ст. 184 ,частина 3

 

За вчинення неповнолітнім у віці від 14 до 16 років правопорушення, яке передбачає відповідальність згідно з Кодексом про адміністративні правопорушення.

 

 

Ст. 184, частина 4

 

До неповнолітніх, які не досягли 14-16 років і відповідно до статті 10 Кримінального кодексу не є суб’єктами злочину і не можуть нести кримінальної відповідальності, застосовуються примусові заходи виховного характеру, які передбачені ст. 11 Кримінального кодексу, а батьки несуть адміністративну відповідальність.

 

-   Батьки можуть нести адміністративну  відповідальність і за статтею 180. Кодексу за  доведення неповнолітнього до стану сп’яніння (шляхом особистого прикладу або психічного  чи фізичного спонукання до вживання  спиртних напоїв).

 

-   Якщо неповнолітній систематично втягувався в пияцтво дорослим, то останній підлягає кримінальній відповідальності за ст. 208 Кримінального кодексу.

 

Лист Міністерства освіти і науки України №1/9-768 від 06.11.09 "Про захист дітей та молоді від негативних інформаційних впливіів"

 

Лист  №1/9-916 від 28.12.09 "Про проведення дня безпечногол інтернету"

 

Лист №1/9-815 від 11.11.10 "Про проведення конкурсу "Онляндія в моїй школі""

 

 

Лист Міністерства освіти і науки України №1/9-10 від 20.01.2017 «Про використання на сайтах навчальних закладів та установ системи освіти інформаційних банерів щодо захисту прав дитини» 

 

План Наказу Міністерства освіти і науки України від 08.04.2016 р. №405 «Про затвердження плану заходів Міністерства освіти і науки щодо протидії торгівлі людьми на період до 2020 року», ГО «Ла Страда-Україна» 

 

 

1)                 Національна дитяча «гаряча лінія» - <a href="http://la-strada.org.ua" target="blank"> <img src="http://la-strada.org.ua/La_strada_1_3.gif" alt="Національна гаряча лінія"></a>

2)                 Національна гаряча лінія з питань запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та тендерної дискримінації - <a href="http://la-strada.org.ua" target="blank"> <img src="http://la-strada.org.ua/La_strada_2_2.gif" alt="Національна дитяча гаряча лінія"></a>

 

За більш детальною інформацією звертатися до "Ла Страда- Україна" Контактні особи: Кривуляк Альона, т/ф (044) 205-37-36, 205-36-94, Кушнікова Світлана: 050-420-76-26.