Криворізька гімназія №84 Криворізької міської ради

 





Музей Криворізького авіагарнізону

             6 травня 2004 року на базі КЗШ №84 було відкрито Музей Криворізького авіаційного гарнізону. Саме з цього знаменного дня музей став серцем живої, яскравої, цікавої патріотично - пізнавальної роботи у школі.
 
       У 2008 році музей отримав почесне звання зразкового. За останні три роки на його базі учительсько-учнівським колективом проведена значна робота з розширення експозиції та популяризації музею.
 
 
       Організаційним центром патріотичного виховання є Рада музею, орган учнівського самоуправління. Вона тісно співпрацює з ветеранами ВТА, що входять до Рад ветеранів Довгинцівського району та міста. До складу Ради входять засновник музею, ветеран авіації, штурман, підполковник Сергій Олександрович Єфімцев, творчі учні, досвідчені вчителі (додаток 1). Рада музею – невичерпне джерело ідей для нестандартних колективних творчих справ.У Музеї Криворізького авіаційного гарнізону дві демонстраційні зали. Експозиції першої зали присвячено героїчній історії та бойовому шляху 363-го Черкаського Орденів Суворова та Богдана Хмельницького військово- транспортного авіаційного полку. Експозиції другої зали розповідають про бойовий шлях 6-ї Гвардійської Запорізької Червонопрапорної Ордена Богдана Хмельницького військово – транспортної  авіаційної дивізії.Інтер’єр та оформлення  виконано в неповторному стилі. На синьо –блакитному тлі, що нагадує бездонне небо, розташовані унікальні експонати. Це фотографії льотчиків, штурманів, командирів, які здобували своїми подвигами перемогу Батьківщини. Німі свідки війни – бойові знамена, гармата, кулемет, гранати, бойові ордени, листи фронтовиків. Діорама, присвячена немеркнучим подвигам Героїв Радянського Союзу старшого лейтенанта Сергія Васильовича Мілашенкова і молодшого лейтенанта Масленнікова. Усе це – нагадування про ту високу ціну, якою дісталась перемога нашому народу. Бракує слів, щоб віддячити старшому поколінню за все те, що зробили вони. Тому на кожній екскурсії відвідувачі, схиливши голови, на хвилину завмирають в урочисто-скорботному мовчанні. У повній тиші чутно тільки звук метронома.Продовжується робота з розширення експозиції музею. Розпочато оформлення стенда «Гості нашого музею». Почесне місце на ньому відведено фотографії ветеранів, чий подвиг навіки залишився зразком героїзму для прийдешніх поколінь. Не менш цінною є фотографія воїнів-афганців, які виконували свій інтернаціональний обов’язок.
           
     Завдяки юним пошуковцям музей постійно поповнюється новими експонатами.