Криворізька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №84 Криворізької міської ради Дніпропетровської області

   

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Інформація для батьків

Пам’ятка для батьків

 

 Закон України про освіту

 

Ст. 59.  Відповідальність батьків за розвиток дитини

  1. Виховання в сімї є першоосновою розвитку дитини як особистості.
  2. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини.
  3. Батьки зобов’язані:

    - Постійно дбати про фізичне здоровя, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їхніх природних здібностей;

    - Поважати гідність дитини, виховувати працелюбність, почуття доброти, милосердя;

    - Сприяти здобуттю дітьми освіти у закладах освіти або забезпечувати повноцінну домашню освіту відповідно до вимог щодо її змісту, рівня та обсягу;

    - Виховувати повагу до законів, прав, основних свобод людини.

 

Конституція України

 

Ст. 52

Будь-яке насильство над дитиною та її експлуатація переслідуються за законом.

Батьківські права та обов’язки носять конституційний характер. Їхнє право на виховання дітей є передумовою здійснення обов’язків щодо виховання, Відмовитись від своїх прав та обов’язків батьки не можуть. Вони можуть їх втратити після суду.

 

Кодекс про шлюб та сім’ю

 

Ст. 65, частина 2

Один із батьків, який проживає окремо від дитини, зобов’язаний брати участь у її вихованні і має право на стосунки з нею. Той з батьків, при якому проживає дитина, не має права перешкоджати іншому із батьків зустрічатися з дитиною і брати участь у її вихованні.

 

Ст. 70

Підстава для позбавлення батьківських прав:

    - Батьки ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо навчання та    виховання дітей;

   - Батьки зловживають батьківськими правами, жорстоко поводяться з   дітьми;

 - Батьки шкідливо впливають на дітей своєю аморальною,   антигромадською поведінкою;

    - Батьки є хронічними алкоголіками, наркоманами.

 

Ст. 76

Для захисту інтересів дитини суд може прийняти рішення про відібрання дитини без позбавлення батьківських прав і передачу дитини на опікування органу опіки та піклування. Воно може мати місце тоді, коли подальше перебування дитини у осіб, у яких вона знаходиться, загрожує її здоров’ю, вихованню, і небезпечне для неї (дитина залишається без їжі, одягу, необхідного постійного догляду)

 

Адміністративна відповідальність

 

 Адміністративна відповідальність батьків встановлена, виходячи із вимог КпАП,  за ухилення від виконання покладених законом обов’язків:

 

 

Ст. 184 , частина 1

 

Систематичне ухилення від виконання обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей (при наявності підтверджуючих документів)

 

 

Ст. 184, частина 2

 

Передбачена відповідальність за ті ж дії, які вчинені повторно протягом року після накладання адміністративного стягнення до першої частини цієї статті (при наявності підтверджуючих документів)

 

 

Ст. 184 ,частина 3

 

За вчинення неповнолітнім у віці від 14 до 16 років правопорушення, яке передбачає відповідальність згідно з Кодексом про адміністративні правопорушення.

 

 

Ст. 184, частина 4

 

До неповнолітніх, які не досягли 14-16 років і відповідно до статті 10 Кримінального кодексу не є суб’єктами злочину і не можуть нести кримінальної відповідальності, застосовуються примусові заходи виховного характеру, які передбачені ст. 11 Кримінального кодексу, а батьки несуть адміністративну відповідальність.

 

-   Батьки можуть нести адміністративну  відповідальність і за статтею 180. Кодексу за  доведення неповнолітнього до стану сп’яніння (шляхом особистого прикладу або психічного  чи фізичного спонукання до вживання  спиртних напоїв).

 

-   Якщо неповнолітній систематично втягувався в пияцтво дорослим, то останній підлягає кримінальній відповідальності за ст. 208 Кримінального кодексу.

 

Лист Міністерства освіти і науки України №1/9-768 від 06.11.09 "Про захист дітей та молоді від негативних інформаційних впливіів"

 

Лист  №1/9-916 від 28.12.09 "Про проведення дня безпечногол інтернету"

 

Лист №1/9-815 від 11.11.10 "Про проведення конкурсу "Онляндія в моїй школі""

 

 

Лист Міністерства освіти і науки України №1/9-10 від 20.01.2017 «Про використання на сайтах навчальних закладів та установ системи освіти інформаційних банерів щодо захисту прав дитини» 

 

План Наказу Міністерства освіти і науки України від 08.04.2016 р. №405 «Про затвердження плану заходів Міністерства освіти і науки щодо протидії торгівлі людьми на період до 2020 року», ГО «Ла Страда-Україна» 

 

 

1)                 Національна дитяча «гаряча лінія» - <a href="http://la-strada.org.ua" target="blank"> <img src="http://la-strada.org.ua/La_strada_1_3.gif" alt="Національна гаряча лінія"></a>

2)                 Національна гаряча лінія з питань запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та тендерної дискримінації - <a href="http://la-strada.org.ua" target="blank"> <img src="http://la-strada.org.ua/La_strada_2_2.gif" alt="Національна дитяча гаряча лінія"></a>

 

За більш детальною інформацією звертатися до "Ла Страда- Україна" Контактні особи: Кривуляк Альона, т/ф (044) 205-37-36, 205-36-94, Кушнікова Світлана: 050-420-76-26.